Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 


 

Robisz zakupy w sklepach internetowych?

Rób to przez serwis FaniMani.pl a określony procent wartości transakcji zostanie przekazany naszym podopiecznym! 


 

Kupując w sklepie Lemur przekaż nam swój rabat dzięki czemu będziemy mogli otrzymać karmę dla naszych podopiecznych!

Przekaż darowiznę dla naszych podopiecznych:

 

1) za pomocą Dotpay:

 

2) za pomocą Paypal:

 

 

3) za pomocą Siepomaga.pl:

4) za pomocą Pomagam.pl:

 

5) lub przelewem na konto:

Fundacja Serce dla Zwierząt
ul. Baborowska 5/76, Warszawa

nr konta: 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619 

Dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL44109018410000000123391619

SWIFT: WBKPPLPP


10.09.2017

Charlie jeden z osieroconych butelkowych maluchów, o którym pisaliśmy, że jest dużo słabszy od swoich sióstr jest ciężko, nieuleczalnie chory.....
Ta wiadomość spadła na nas jak grom jasnego nieba. 
Charlie szybciej się męczył, wolniej przybierał na wadze, nie nadążał za rodzeństwem. Pewnego dnia zaczął bardzo źle oddychać. Lekarz prowadzący skierował nas na cito do kardiologa, który niestety potwierdził najgorsze. 
Charlie ma najprawdopodobniej (do potwierdzenia za 4 tyg kiedy będzie troszkę większy) złożoną,wrodzoną, nieoperacyjną wadę serca - tetralogię Fallota. 
Rokowania są ostrożne do złego. 
Najdłużej kotki żyją 1,5 roku. Nie wiemy ile czasu przed sobą ma nasz maluszek ale dopóki bawi się, czuje dobrze, je nie poddamy go eutanazji. Kardiolog zalecił nam byśmy wypożyczyli tlen - godzinę dziennie Charlie ma mieć terapię tlenową. Nie wolno mu się denerwować więc klatka tlenowa musi mu się kojarzyć super dobrze. Ma tam dostawać jedzonko i mieć najfajniejsze zabawki by dobrze to kojarzył. Dostaliśmy leki, które mają poprawić jego stan. Chcemy dla niego jak najlepiej. Jeśli będzie cierpiał nie pozwolimy mu na to. Obecnie wg zaleceń lekarza ma mieć najwspanialsze dzieciństwo bo niestety może być ono bardzo krótkie. Każdy dzień jest cenny i ma być najpiękniejszy. 
Bardzo prosimy o ciepłe myśli dla Charliego, za trzymanie kciuków by żył jak najdłużej. 
Prosimy także o wsparcie jego terapii. 
Zbieramy na opłatę kardiologa, na wypożyczenie koncentratora tlenu, na lekarstwa i na wszystko, co tylko poprawi komfort jego życia:
Fundacja Serce dla Zwierząt
ul. Baborowska 5/76, 01-464 Warszawa
nr konta: 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619 
z dopiskiem dla Charliego
Dziękujemy.

-----------------------------------------------

04.10.2017

Charlie - nasz kociak z wrodzoną wadą serduszka był wczoraj na kontroli kardiologicznej. 
Ogólnie możemy napisać, że mały czuje się dobrze. Dwa razy dziennie ma tlenoterapię, przy użyciu koncentratora tlenu. Zabieg może odbywac się w domu, ponieważ dzięki Państwa hojności mogliśmy wypożyczyć sprzęt.
Maluch jest już większy niż przy poprzenim badaniu więc było można precyzyjniej określić stan jego serduszka. Niestety potwierdziło się najgorsze - tetralogia Fallota - nieoperacyjna. 
Charlie bierze lekarstwa, które pomagają jego sercu bić. My dbamy o to by każdy dzień był najpiękniejszy bo nie wiemy czy kociak ma przed sobą tydzień, miesiąc czy rok życia. 
Na wczorajszej wizycie poza badaniem echokardiograficznym został także zaszczepiony przeciw chorobom zakaźnym.
Do zapłaty mamy 184 zł - 14 dni na przelew. 
Bardzo prosimy o wsparcie.0000000

-----------------------------------------------

30.11.2017

Nasz słodziak Charlie, kociak z wrodzoną wadą serduszka był na kontroli kardiologicznej. Kociak cierpi na tetralogię Fallota.
Charlie czuje się ogólnie dobrze lecz ostatnio przy większym wysiłku wpada w duszność. 
Kardiolog zbadał kociaka i zwiększył nam dawkę leku. Kolejna wizyta za 4-6 tygodni. 
Charlie podczas wizyty został także zaszczepiony. 
Fv za kontrolę kardologiczną oraz szczepienie Charliego i jego siostry to 238 zł do zapłaty. 

-----------------------------------------------

18.01.2018

Charlie ma nieuleczalną wadę serca - tetralogię Fallota. Dowiedzieliśmy się o tym, gdy był malutki. Rokowania są złe i nie ma szans by Charlie wyzdrowiał więc tylko w rękach kociego Boga ile Charlie z nami będzie. Mamy zapewnić mu najwspanialsze dni, bo każdy jest cenny. Staramy się i chyba mały nie narzeka ;) Skończył właśnie 5 miesięcy i czuje się dobrze. W domu tymczasowym codziennie ma tlenterapię (wypożyczyliśmy koncentrator tlenu) oraz regularnie przyjmuje leki zalecone przez kardiologa. 
Charlie wybiera się na czwartą już kontrolę do specjalisty. A my bardzo prosimy o wsparcie. Wizyta z badaniem serca to koszt ok 100 zł. Musimy także opłacić kolejny miesiąc wypożyczenia tlenu.

-----------------------------------------------

18.04.2018

Charlie był dziś u kardiologa. Maluch prawidłowo się rozwija, waży już 2,5kg co umożliwiło doprecyzowanie diagnozy - z rzadkiej choroby zwanej tetralogią Fallota zmieniła się na jeszcze rzadszą DCRV, czyli podwójna prawa komora. Lekarz zna przypadki jedynie 3 kotów w ostatnich 5 latach w Polsce...

Mimo choroby nasz Charlie to cieszący się życiem kociak. Uwielbia się bawić, jest niezwykle uroczy. Mamy nadzieję, że będzie się cieszył zdrowiem jak najdłużej :) W tej kwestii liczymy na Waszą pomoc! Faktura tylko z dziś to 180zł, do tego dochodzą faktury za tlen, leki, żwirek i karmę...

 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?