Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Przekaż darowiznę dla naszych podopiecznych:

 

1) za pomocą Dotpay:

 

2) za pomocą Paypal:

  

3) lub przelewem na konto:

Fundacja Serce dla Zwierząt
ul. Baborowska 5/76, Warszawa

nr konta: 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619 

Dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL44109018410000000123391619

SWIFT: WBKPPLPP

 


 

Robisz zakupy w sklepach internetowych?

Rób to przez serwis FaniMani.pl a określony procent wartości transakcji zostanie przekazany naszym podopiecznym! 

Frania ma dopiero 9 tyg i już walczy o życie!

Opublikowany 2017/03/28

Poznaj Franię. 9 tyg sunię, dla której los nie był przychylny od samego urodzenia. 

Mama Frani, bezdomna sunia oszczeniła się w największe mrozy styczniowe pod kilkoma deskami, na lodowatej ziemi! Frania i jej brat jako jedyni z miotu przeżyli... 
Cała rodzina została zauważona i natychmiast udzielono im pomocy. Wszyscy zostali zabrani do domów tymczasowych.
Frania początkowo była bardzo osowiała. Pierwszego dnia zrzucaliśmy to na stres oraz rozłąkę z matką. Drugiego kiedy nie chciała jeść pobraliśmy krew. Wyszła babeszja. Sunia dostała leki i bardzo szybko doszła do pełni sił. 

Spędziła w domu tymczasowym wspaniałe 2 tygodnie. Pełna radości i optymizmu bawiła się nieustannie. Jadła najlepszą karmę, spała w łóżku, była oczkiem w głowie swojej tymczasowej rodziny. 

Miała okazję także wystąpić w TVP w Pytaniu na Śniadanie gdzie prowadzący zachwycony jej osobą szukał najwspanialszego domu na świecie. Nic nie zapowiadało tragedii! Łobuzowała jak każdy zdrowy szczeniak.

Została wg normalnej procedury odrobaczona a po tygodniu zaszczepiona przeciwko chorobom zakaźnym. Tak też zaczął się nasz koszmar....Po 12 godzinach od szczepienia Frania zaczęła być pobudzona. Piszczała jak nigdy. Bawiła się jednak, jadła, załatwiała prawidłowo.24 godziny po szczepionce dostała ataku padaczki. Od tego czasu nie jesteśmy w stanie jej pomóc! Każdy atak przechodzi w kolejny! Czy można łączyć szczepienie i padaczkę ze sobą? Zdania są podzielone!Przypadki nosówki poszczepiennej można policzyć na palcach jednej ręki.
Frania trafiła do najlepszej kliniki całodobowej. Miała zrobionych szereg badań. Dostała mnóstwo leków. Bez efektów. 

Wykluczyliśmy zatrucie, uraz czaszki, zespolenie wrotno-oboczne, pasożyty. Frania jest na lekach przeciw padaczkowych, na antybiotyku, na lekach zmniejszających ciśnienie wewnątrz czaszkowe itd itd...

Przyjęto nas także na rezonans na magnetyczny i konsultację neurologiczną u jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Frania została ze względu na swój stan zbadana bez kolejki, wciśnięta między pacjentów za co jesteśmy ogromnie wdzięczni! Przetransportowana została do Milanówka.Rezonans nie wykazał ani guza w mózgu ani torbieli ani nic co mogłoby odpowiedzieć na pytanie - co się stało?! Został także pobrany płyn mózgowo rdzeniowy. Na wyniki trzeba poczekać kilka dni. Być może to grzyb, być może bakteria, pierwotniak. 
Frania leży teraz pod respiratorem w śpiączce farmakologicznej. Jest to jedyna metoda by wyciszyć ataki padaczki i dać odpocząć mózgowi. 

Robimy wszystko co w naszej mocy... Czekamy na wyniki badań. Jeśli nie będzie nadziei uśpimy Franię i nie damy jej cierpieć ale nie potrafimy tego zrobić dziś - bez diagnozy, wiedząc, że jeszcze chwilę przed pierwszym atakiem radośnie bawiła się ze swoim opiekunem....

Wiemy, że szanse maleją ale chcemy być pewni, że zrobiliśmy WSZYSTKO by uratować jej życie. Ona ma dopiero 9 tyg.......:(

Tu musimy prosić Państwa o wsparcie. Koszty są ogromne. 
1350 zł za rezonans oraz badanie płynu mózgowo rdzeniowego w Auxiluim1269,45 zł zł Multiwet (koszty do 28.03)
Jesteśmy w stanie przedstawić fv, odpowiedzieć na każde pytanie.

 

Fundacja Serce dla Zwierząt

ul. Baborowska 5/76, 01-464 Warszawa

nr konta: 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619

z dopiskiem Frania

 

Dziękujemy za pomoc.

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?