Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Przekaż darowiznę dla naszych podopiecznych:

 

1) za pomocą Dotpay:

 

2) za pomocą Paypal:

  

3) lub przelewem na konto:

Fundacja Serce dla Zwierząt
ul. Baborowska 5/76, Warszawa

nr konta: 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619 

Dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL44109018410000000123391619

SWIFT: WBKPPLPP

 


 

Robisz zakupy w sklepach internetowych?

Rób to przez serwis FaniMani.pl a określony procent wartości transakcji zostanie przekazany naszym podopiecznym! 

Wakacje z kotem

Opublikowany 2015/06/01

Za nami wiosna, zbliża się zatem czas wyjazdów wakacyjnych. Wielu właścicieli kotów zadaje sobie pytanie: co mogę zrobić z kotem na czas mojego wyjazdu? 


Do wyboru mamy kilka możliwości. 

Pierwsza i chyba najbardziej popularna opcja, to pozostawienie naszego pupila pod opieką zaufanej osoby z rodziny, sąsiada, znajomego, który odwiedzałby kota w czasie naszej nieobecności i zapewniał mu świeżą wodę, uzupełniał karmę oraz sprzątał kuwetę i podarowywał kotu choć trochę zabawy i towarzystwa. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nasz kot zostaje w miejscu, które zna i w którym czuje się bezpiecznie. 

 


Możemy skorzystać również z usług profesjonalnego petsittera. Jest to profesja względnie nowa, ale warto zwrócić na nią uwagę, choć - oczywiście - jest to usługa odpłatna. Taki petsitter może odwiedzać naszego pupila w naszym mieszkaniu. Przy wyborze petsittera należy zwrócić uwagę, czy posiada certyfikat ukończenia specjalnego kursu. Dzięki temu mamy pewność, że dana osoba ma odpowiednią wiedzę na temat kotów, potrafi się nimi zajmować oraz zna podstawowe czynności z zakresu pierwszej pomocy. Dobrze jest poprosić również o referencje. 

Powyższe rozwiązania są najlepsze dla naszego kota pod względem jego samopoczucia. Koty są istotami, które niezbyt dobrze tolerują drastyczne zmiany otoczenia. Warto mieć to na uwadze, i zatroszczyć się o komfort psychiczny naszego pupila. Co jednak w sytuacji, jeśli nie mamy możliwości skorzystania z powyższych propozycji?


Mamy do wyboru jeszcze hotele dla kotów, ale – rzecz jasna – jest to opcja płatna. W ostatnich latach powstaje takich miejsc coraz więcej. Oczywiście zanim zdecydujemy się na opiekę hotelową koniecznie musimy sprawdzić warunki tam panujące, poznać pracowników, którzy będą się troszczyć o naszego pupila, zasięgnąć opinii innych właścicieli kotów, którzy już z usług danej firmy korzystali. 

W ostateczności możemy zabrać ze sobą swojego kociego przyjaciela z nami na wakacje. Należy jednak pamiętać, aby w tym przypadku szczególnie zadbać o bezpieczeństwo kota – np. pomyśleć o odpowiednim i bezpiecznym transporcie, zaopatrzyć się w pełną wyprawkę  – karmę, miseczki, żwirek, kuwetę, książeczkę zdrowia itp. Należy wcześniej sprawdzić czy miejsce pobytu (np. hotel, pensjonat) zezwala na obecność zwierząt. Warto odnotować sobie adresy i telefony do najbliższych lecznic w okolicy miejsca docelowego. Bezwzględnie należy zadbać o to, aby nasz podopieczny posiadał zarejestrowany mikroczip.

 

Autor: Marta Pawlicka

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?