Ankieta adopcyjna psa

  UWAGA! Ankietę może wypełniać tylko osoba pełnoletnia, która będzie figurowała w umowie adopcyjnej jako „właściciel”.

  Imię psa którego chcecie Państwo adoptować?

  Adres email

  Czy mieszkacie Państwo w domu, czy w mieszkaniu?

  W jakim mieście i dzielnicy/ulicy?

  Czy mieszkanie jest własnościowe czy wynajmowane?(jeżeli mieszkanie jest wynajmowane, czy właściciel zgadza się na zwierzę w domu?)

  Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta i jakie?

  Czy Państwa zwierzak/zwierzęta były/są kastrowane?

  Jeżeli NIE to jaki jest tego powód?

  Czy w bloku/domu, którym Państwo mieszkacie jest winda czy schody? (Które to jest piętro?)

  Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?

  Czy pies może wchodzić do wszystkich pomieszczeń w domu (pokoje)? Czy będzie miał wyznaczony teren, gdzie może przebywać?

  Czy mieliście Państwo kiedyś adoptowane zwierzę? Skąd było adoptowane?

  W jakim wieku są dzieci (jeśli są)?

  Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?

  Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji itp.?

  Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?

  Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?

  Czy w domu Państwa są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?

  Jeśli pies zachoruje na ostatnio bardzo często występującą babeszjozę, czy jesteście Państwo w stanie zapłacić za jego leczenie jednorazowo kilkaset złotych?

  Posiadanie psa wiąże się także z koniecznością szczepień, odrobaczania, profilaktyki przeciw pchłom i kleszczom itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?

  W dzisiejszych czasach lekarze weterynarze są specjalistami w danej dziedzinie. Oczy leczy się u jednego a serce u drugiego itp. Czy jesteście w stanie jeździć z psem do lekarza specjalisty?

  Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt? Czy zgadzacie się Państwo na pokrycie kosztów lub/i wykastrowanie Waszego podopiecznego?

  Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska – a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, oddacie go Państwo wyłącznie przedstawicielowi wolontariatu oraz, że wysterylizujecie Państwo psa wg terminu zawartego w umowie?

  Pies może żyć kilkanaście lat. W okresie psiej starości psy zazwyczaj mają złożone problemy zdrowotne (podobnie jak ludzie). Czy wyobrażali sobie Państwo, że kiedyś Wasz pies będzie stary, powolny, wymagający pomocy? Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?

  Czym zamierzacie Państwo żywić psa? (karma sucha – nazwa, czy jedzenie gotowane)

  Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa domu przed adopcją / po adopcji (to także punkt umowy)?

  Ile godzin pies będzie przebywał sam w domu?

  Ile spacerów dziennie macie Państwo zamiar zapewnić psu?

  Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki?

  Czy zdajecie sobie sprawę, że pies jest psem po przejściach i na początku będzie potrzebował kilku/kilkunastu dni na oswojenie się?

  Czasami zdarza się tak w życiu psiaka, że jest on po traumatycznych przejściach. Może objawiać się to niszczeniem rzeczy w domu, sikaniem, szczekaniem, czy strachem przed hałasem i inne. Czy jesteście w stanie dać psu tyle czasu ile potrzebuje a w razie konieczności pracować z psem u specjalistów? (behawioryści, szkoleniowcy)

  W przypadku pobytu psa w innym województwie jak widzą Państwo transport zwierzaka? (pojadą Państwo po psa osobiście? Zorganizujemy transport za zwrotem kosztów?)

  Proszę o podanie przedziału wiekowego osoby, która podpisywałaby umowę adopcyjną.

  W życiu różnie bywa… niestety, nie znamy dnia ani godziny, kiedy coś może nam się przytrafić. Co będzie się działo z psem, gdy nie będziecie już Państwo w stanie sprawować nad nim opieki? Czy macie osobę, która zgodzi się zaopiekować Waszym podopiecznym? Czy ta osoba wyrażą zgodę na wpisanie w umowie swojego numeru telefonu (adresu e-mail) i zobowiąże się do opieki nad psem w „razie czego”?

  Czy w przypadku natychmiastowej konieczności oddania psa zobowiązujecie się państwo do pokrycia kosztów za miesiąc przebywania psa w hotelu lub zagwarantowania domu tymczasowego na czas potrzebny do znalezienia nowego właściciela?(koszt ok 350-500zł ).

  Dlaczego akurat teraz zdecydowali się Państwo na adopcję psa? I dlaczego ma to być właśnie TEN pies?

  Imię i nazwisko osoby wypełniającej ankietę oraz telefon kontaktowy

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Samochód.

  Przekazując Fundacji wypełnioną ankietę należy mieć świadomość, że:

  1. Administratorem danych osobowych Adoptującego zawartych w niniejszej ankiecie jest Fundacja Serce dla Zwierząt, ul. Baborowska 5/ 76, 01-464 Warszawa, KRS 0000507867
  2. Zbieranie danych odbywa się na podstawie ustawy o ochronie zwierząt i ma charakter dobrowolny, jest jednak niezbędne do przeprowadzenia procesu adopcyjnego.
  3. Celem zbierania i przetwarzania danych jest umożliwienie prawidłowego realizowania przez Fundację jej celów statutowych.
  4. Przewidywany krąg odbiorców danych: Fundacja Serce dla Zwierząt oraz podmioty przez nią upoważnione w celu prawidłowego realizowania przez Fundację jej celów statutowych.
  5. Gromadzone dane są chronione przed dostępem osób niepowołanych.

  Wypełniający ankietę oświadcza, że:

  1. Wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych podanych w ankiecie, również w przyszłości.
  2. Niniejszą zgodę składa dobrowolnie.
  3. Jest świadomy, że ma prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, uaktualniania oraz uzupełniania.