Pomóż nam pomagać

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym
i jak się z nimi dzielisz”
 

Wsparcie finansowe:

Fundacja Serce dla Zwierząt
ul. Baborowska 5/76, 01-464 Warszawa
nr konta: 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619

Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL44109018410000000123391619
SWIFT: WBKPPLPP

Paypal: fundacja@sercedlazwierzat.org

RatujemyZwierzaki.pl


Wolontariat i e-wolontariat

Jeśli chciałbyś wstąpić w nasze szeregi i razem z nami działać na rzecz zwierząt, poprawy ich dobrostanu, propagować ideę walki z bezdomnością i przemocą wobec zwierząt, pomagać w szukaniu domów i adopcjach oraz wielu innych działaniach naszej Fundacji – napisz do nas!

Każda, nawet najmniejsza pomoc jest na wagę złota. Szukamy również e-wolontariuszy! Możesz więc pomagać nie wychodząc z domu – przez Internet. Masz pomysł, sugestie? Czekamy na Ciebie!

Jesteś aktywnym internautą, spędzasz w Internecie dużo czasu, jeśli oprócz codziennego przeglądania portali społecznościowych chciałbyś zrobić coś pożytecznego – e-wolontariat jest właśnie dla Ciebie!

Wystarczy dostęp do internetu i podstawowe umiejętności korzystania z komputera.

E-wolontariat jest narzędziem wsparcia w szukaniu domów dla naszych podopiecznych – niejednokrotnie ogromnie skutecznym. Polega m.in. na tworzeniu ogłoszeń dla szukających domów zwierząt.

A może mógłbyś pomóc w tworzeniu grafik, plakatów?

Chcesz zostać e-wolontariuszem? Napisz do nas!

Czekamy na Wasze zgłoszenia pod adresem mailowym wolontariat@sercedlazwierzat.org

Dom tymczasowy

Czym jest dom Tymczasowy?

Dom tymczasowy to coś na wzór „rodziny zastępczej”. Zwierzak zamieszkuje przez pewien czas w zwykłym domu i w nim oczekuje na adopcję. W tym czasie ma szansę zsocjalizować się z człowiekiem oraz ewentualnymi innymi zwierzętami. Poznaje, czym jest życie w domu, ucząc się funkcjonowania w stadzie zwierzęco-ludzkim i zwiększa tym samym swoje szanse na znalezienie domu docelowego. Dom tymczasowy to także szansa dla miłośników zwierząt, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na posiadanie kolejnego zwierzaka na stałe, a obcowanie z nimi i pomoc daje im wiele radości i satysfakcji. Na pewno, zanim zdecydujesz się na prowadzenie domu tymczasowego warto przeanalizować poniższe informacje, które być może rzucą trochę światła na sprawę i sprawią, że stwierdzisz „Tak, mogę i chcę być domem tymczasowym!”

Niektórzy opiekunowie biorą na siebie część wydatków, co jest dla fundacji ogromnym odciążeniem, ale oczywiście nie jest to obowiązkowe.

Na czym polega idea domu tymczasowego?

Przeważnie chodzi o to, aby po prostu wyciągnąć zwierzaka z klatki schroniskowej lub zabrać z nieprzyjaznej ulicy, dać mu własny kąt na ziemi, gdzie może poczuć się bezpiecznie. Wystarczy, że będzie miał troskliwych ludzi wokół siebie, własną miskę, posłanko, że dostanie swoją porcję czułości i jego świat będzie stabilny. Czasami nasz podopieczny wymagać będzie leczenia weterynaryjnego. W niektórych przypadkach są to zwykłe rutynowe wizyty, ale bywa, że zwierzak choruje poważniej. Warto mieć tego świadomość, zanim podejmie się decyzję o zabraniu zwierzaka do siebie. Warto pamiętać i „przestawić” się na to że zwierze w domu tymczasowym jest tylko na jakiś czas, a potem przekazujemy je w inne, dobre ręce. Ta umiejętność jest bardzo cenna, niektórzy jednak nie potrafią tego zaakceptować i ten pierwszy pies w ich domu tymczasowym staje się zarazem ostatnim psem, bo zostaje na stałe.

Jak wygląda kwestia kosztów utrzymania i leczenia zwierząt w domu tymczasowym?

Biorąc zwierzę na pobyt czasowy, otrzymasz pełną informację o stanie jego zdrowia oraz o jego charakterze i ewentualnych problemach, jakie może sprawiać. Trzeba jednak pamiętać, że szeregu sytuacji nie jesteśmy wstanie przewidzieć. W takich przypadkach służymy radą i pomocą.

Fundacja zapewnia opiekę weterynaryjną wszystkim zwierzętom objętym ich opieką. Współpracujące z naszą Fundacją placówki weterynaryjne dbają o prawidłowe diagnozowanie oraz leczenie każdego podopiecznego. Właściciele domów tymczasowych nie ponoszą kosztów z tym związanych. Fundacja zapewnia również dla swoich podopiecznych niezbędną karmę. Od domów tymczasowych wymagamy jedynie aby troszczyli się o naszych podopiecznych w taki sposób w jaki troszczą się o swoje pupile.

Zaoferowanie domu tymczasowego dla jednego z potrzebujących psów czy kotów to wielka pomoc dla nas i ogromna satysfakcja dla opiekunów, którzy stają się częścią wspólnej walki z bezdomnością zwierząt. Dzięki domom tymczasowym bezdomne psy mają możliwość oczekiwania na swój nowy dom w najlepszych z możliwych warunków.

Tymczasowy opiekun zobowiązuje się, że będzie dbał o powierzonego mu przez Fundację psa. Zapewniał mu odpowiednie posiłki, jak i wystarczającą ilość np. spacerów i zabawy. W przypadku zwierząt chorych ważne jest przestrzeganie zaleceń oraz prawidłowe podawanie leków. Jeśli jest możliwość, aby opiekun przejął od Fundacji część zadań takich jak wizyty weterynaryjne (np. kontrolne), to jest to dodatkowa i bardzo duża pomoc dla nas. Oczywiście bardzo mile widziane są wszelkie „relacje z dnia codziennego” i zdjęcia psiaków czy kotów.

Umowę, jaką podpisujemy z Domem Tymczasowym możesz zobaczyć tu: 

Jak długo zwierzak pozostanie w domu tymczasowym?

Niestety nie ma reguły, jeśli chodzi o czas pobytu zwierzęcia w domach tymczasowych. Zależy to od wielu czynników, które niełatwo sprecyzować. Niektóre zwierzaki znajdują dom w ciągu trzech dni, inne czekają nawet miesiącami. Biorąc psa lub kota na pobyt tymczasowy, należy liczyć się z tym, że może to trwać dłużej, ewentualnie można określić maksymalny czas pobytu zwierzaka. Oczywiście w szukanie domu stałego zaangażowanych jest wiele osób, które na wszelkie możliwe sposoby starają się przyspieszyć adopcję zwierzaka, np. ogłaszają go w Internecie, rozwieszają ogłoszenia w lecznicach lub sklepach zoologicznych, zamieszczają ogłoszenia w gazetach itp. Tymczasowy opiekun również powinien włączyć się do tych działań.

Chcę zostać domem tymczasowym – co mam zrobić?

Prosimy o wypełnienie ankiety i przesłanie wypełnionej na adres adopcje@sercedlazwierzat.org 

Wsparcie rzeczowe

Jeśli masz w domu zbędne lub zechcesz zakupić dla naszych podopiecznych:

– karmę dobrej jakości suchą i mokrą

– smycze, obroże, szelki

– miski, posłania, kuwety maty higieniczne 90×60 cm, pieluchy rozmiar 3

– zabawki, drapaki, akcesoria

– preparaty na pchły i kleszcze

– środki profilaktyczne, mleko dla kociąt i szczeniąt

– żwirek dla kotów

lub inne rzeczy, które przydadzą się naszym podopiecznym oraz nam w sprawowaniu nad nimi opieki – napisz na adres fundacja@sercedlazwierzat.org

Skontaktuj się również, jeśli chcesz zorganizować zbiórkę np. w swojej szkole, pracy…