Pomóż nam pomagać

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym
i jak się z nimi dzielisz”
 

Wiele lat pracy ze zwierzętami bezdomnymi, mnóstwo doświadczeń zarówno tych dobrych jak i złych, wolontariat w schroniskach, współpraca z fundacjami oraz lecznicami, nasza przyjaźń, ogromna pasja i serce dla zwierząt stały się inspiracją do stworzenia fundacji naszych marzeń. 

Fundacja Serce dla Zwierząt powstała z potrzeby serca. Jest organizacją charytatywną. Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za naszą pracę. 

Celem fundacji jest przede wszystkim niesienie pomocy bezpańskim, chorym, cierpiącym i porzuconym zwierzętom a także działalność adopcyjna, zwalczanie zjawiska bezdomności zwierząt, upowszechnianie i ochrona praw zwierząt.Fundacja Serce dla Zwierząt

Baborowska 5/76

01-464 Warszawa

NIP: 522-301-53-37

REGON: 147218676

KRS: 0000507867

Zarząd Fundacji

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas,kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” 

Antoine de Saint-Exupéry

Sylwia Olechniewicz

Prezes Zarządu

tel. 516 091 867

so@sercedlazwierzat.org

Sylwia Olechniewicz jest Prezesem Fundacji i wielką miłośniczką zwierząt. Od ponad 10 lat zaangażowana jest głównie w pomoc najsłabszym, ciężko chorym, najmłodszym i najbardziej potrzebującym czworonogom.
Niejednokrotnie była mamą zastępczą dla osieroconych, porzuconych szczeniąt i kociąt. Prowadzi dom tymczasowy dla bezdomnych maluchów oraz od dłuższego czasu dla sparaliżowanej suni na wózku inwalidzkim. Interesuje się weterynarią, behawiorystyką zwierząt i w tym kierunku zdobywa wiedzę i doświadczenie.
Obecnie pracuje jako technik weterynarii w jednej z warszawskich klinik weterynaryjnych. Doświadczenie, które posiada i wielka pasja pozwoliły jej na otworzenie Fundacji Serce dla Zwierząt.Marta Pawlicka

Wiceprezes Zarządu

tel. 506 164 766

martapawlicka@sercedlazwierzat.org

Marta ukończyła studia inżynierskie na kierunku Zootechnika na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Swoje praktyki zawodowe odbywała m.in. w jednej z warszawskich klinik weterynaryjnych. Od zawsze związana ze zwierzętami, szczególnie z kotami i psami. Współpracowała ze schroniskami dla bezdomnych zwierząt oraz fundacjami pro zwierzęcymi, gdzie zajmowała się m.in. organizacją eventów, koordynowaniem różnego rodzaju akcji i zbiórek, prowadzeniem działań promocyjnych, reklamowych i edukacyjnych oraz skutecznych adopcji. Jest również domem tymczasowym – dotychczas tymczasowe schronienie znalazło u niej kilkadziesiąt zwierząt, którym udało się znaleźć cudowne domy stałe. Dla wielu kociąt była mamą zastępczą. Na co dzień pracuje w jednym z prywatnych centrów medycznych. Prywatnie żona i mama dwóch chłopców – Wojtka i Tymka.Agata Głaczkowska

Wiceprezes Zarządu

tel. 502 604 717

agataglaczkowska@sercedlazwierzat.org

Agata Głaczkowska ze zwierzakami bezdomnymi związana była od małego dziecka. Wraz z rodzicami pomagała porzuconym suniom i ich szczeniakom stając się domem tymczasowym – pojęcie to nie było wtedy jeszcze znane. Wiele lat była wolontariuszką w podwarszawskich schroniskach a także pracowała w jednej z Klinik Weterynaryjnych. W naszej Fundacji robi piękne zdjęcia, zajmuje się bazarkami i aukcjami. W ramach potrzeby pomaga jako kierowca – po bezbronne, chore zwierze zawiezie nas nawet na drugi koniec Polski. Mało tego – nigdy nie wróci z urlopu bez znalezionego psiaka czy kociaka, choć zawsze obiecuje się nie rozglądać i wypoczywać 😉 Jest najlepsza w oswajaniu dzikich kociaków. Nie straszne jej prychanie, „plucie” i wystawione pazury. Była domem tymczasowym dla wielu maluchów, które pod jej opieką wyrastały na kanapowe mruczki. Prywatnie żona, mama Stasia i dom dla małego stada psów, kotów i jaszczurki. Miłośniczka przyrody jak i swojej firmy motoryzacyjnej.

Wolontariusze Fundacji

„Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym.”

Bertold Brecht

Olga Borawska

Ola nigdy nie odmawia pomocy! Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych! Jest zawsze pełna energii i uśmiechnięta. To osoba, do której można zadzwonić w środku nocy z prośbą o pomoc wiedząc, że nie odmówi. Także nasz fundacyjny kierowca, któremu niestraszna podróż o świcie na drugi koniec Polski, psie wymiociny i sierść w aucie 🙂 Widząc biegającego psa po środku ulicy parkuje byle gdzie i rzuca się w pogoń na ratunek. Nigdy nie odpuści.
Nie obca jest jej opieka nad niepełnosprawnymi zwierzętami. Umie zarówno zmienić sparaliżowanemu psu pieluszkę jak i opatrunek na ciężko chorej łapce.
Jest perfekcjonistką, czego wiele osób jej zazdrości. Dba o każdy szczegół. Miłośniczka psów, które w jej życiu były od zawsze.
Obecnie jej dzieci to:
Mały Pies – który mimo, że jest babeczką, ma męskie imię
Berek – łaciaty łobuz ze sparaliżowaną łapą, który śmiga w gustownej skarpecie;
Gumka – dzika lokatorka z pseudochodowli, która jest u niej na tymczasie i szuka wspaniałego domu. Ola jest bardzo ambitna. Jej pasją jest behawiorystyka psów i w tym kierunku zdobywa wiedzę na studiach podyplomowych.
Pomaga prowadzić fanpage zorganizowała i dopięła każdy szczegół w wydaniu kalendarza na 2020 r. Ma mnóstwo pomysłów na dalszy rozwój Fundacji.
Kocha podróżować, uwielbia jazdę na rowerze.

Jaśmina Dargiel

Kociara, tłumaczka, miłośniczka sportu. Do Fundacji trafiła po adopcji kota Tajfuna, który chętnie dzieli się z tymczasami posłaniem i miseczką. 

Marta Jakoniuk

Marta jest związana z Fundacją od pierwszych dni jej istnienia. Przez jej dom przeszło mnóstwo uratowanych kocich niemowlaków – sierotek, którym zastępowała prawdziwą mamę karmiąc je co 2, 3 godziny butelką, masując brzuszki itp. Koordynatorka adopcji. Marta jest także świetną organizatorką. Stworzyła dwa fantastyczne kalendarze fundacji. Kocha psy. Interesuje się behawiorystyką, ukończyła wiele kursów. Jest także instruktorką obi.

Beata Koziarska

Organizator turystyki biznesowej i podróży motywacyjnych dla firm. Miłośniczka psów od zawsze. Od 2011 za sprawą adopcji suni Luny a potem Heli i Saby ze schroniska złapała bakcyla i już nie potrafi żyć bez wolontariatu – z potrzeby serca. Wspiera Fundację m.in. będąc domem tymczasowym dla psów i kotów.

Małgorzata Mrówka

Od dzieciństwa marzyła, by mieć psa. Pomagała kotkom i pieskom znalezionym w piwnicach i biegającym bezpańsko po osiedlu. Marzenie spełniło się dopiero w liceum, kiedy to dostała upragnionego szczeniaczka – prześlicznego owczarka niemieckiego. Od tego czasu ma „świra” na punkcie tej rasy. 2 lata temu adoptowała z rodziną najkochańszą sunię pod słońcem-oczywiście ONkę 😉 Wtedy też zainteresowała się działalnością fundacji pomagających zwierzętom. Przez jakiś czas była e-wolontariuszem, by potem trafić w szeregi Fundacji Serce dla Zwierząt. 

Justyna Zielińska

Kocha zwierzęta odkąd pamięta. Od najmłodszych lat stara się pomagać zwierzakom jeśli tylko może. Kiedyś właścicielka znalezionej kotki, dziś podrzuconej szczurzycy. Razem w wolontariuszką Kasia studiuję psychologię zwierząt ( co prawda jest na specjalizacji z koni, ale interesuję się również zachowani innych zwierząt). Chętnie pomaga również jako wolontariusz przy zawodach jeździeckich. Po cichu marzy, że każdemu zwierzakowi uda się znaleźć ciepły i kochający dom. Justyna zajmuje się wszelkimi sprawami związanymi z adopcjami wirtualnymi.

Rada Fundacji

Adam Biernat – Przewodniczący Rady

Marcin Pawlicki – Członek Rady

Dorota Nowińska – Członek Rady

Sprawozdania