Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Przekaż darowiznę dla naszych podopiecznych:

 

1) za pomocą Dotpay:

 

2) za pomocą Paypal:

  

3) lub przelewem na konto:

Fundacja Serce dla Zwierząt
ul. Baborowska 5/76, Warszawa

nr konta: 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619 

Dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL44109018410000000123391619

SWIFT: WBKPPLPP

 


 

Robisz zakupy w sklepach internetowych?

Rób to przez serwis FaniMani.pl a określony procent wartości transakcji zostanie przekazany naszym podopiecznym! 

CZĘŚĆ 2. Komenda "siad"

Opublikowany 2015/06/01

Szkolenie psów to ogromna zabawa zarówno dla psa jak i dla człowieka, ale tylko wtedy, gdy jest pełna pozytywnej energii i wzajemnej motywacji.

 

W poprzednim miesiącu omawialiśmy, jak nauczyć psa skupiania uwagi, która jest podstawą pracy z psem. Mam nadzieję, że już wszyscy przyswoili tą wiedzę i możemy przejść do kolejnej, bardzo prostej komendy, czyli "siad". Siadać na komendę potrafi prawie każdy pies, a nauka tego ćwiczenia to sama radość.

Pamiętajmy, że nasze szkolenie ma być pełne pozytywnej motywacji i dobrej zabawy. Niczego nie robimy na siłę i pod presją. Do szkolenia używamy smakołyków, tylko pysznych!

 

Czas zaczynać! Siad. Smakołyk trzymamy w dłoni i przesuwamy nad głową psa wzdłuż linii między oczami, w kierunku uszu. Pies odruchowo powinien kłaść zad na ziemi. Jeśli tylko usiądzie to szybko go chwalimy i nagradzamy. 


Dłoń z nagrodą może być ułożona w jakiś charakterystyczny gest, na którego znak pies powinien siadać. Ćwiczymy, w krótkich sesjach, zawsze nagradzając psa za wykonanie zadania. Komendę słowną dodajemy, gdy pies nauczy się siadać na gest. W tym ćwiczeniu smakołyki odstawiamy szybko, jak tylko zachowanie się utrwali. 

 

 


Zawsze możemy stosować nagrodę w postaci pochwały słownej. Psy świetnie rozumieją naszą mowę ciała, więc sam gest zupełnie im wystarczy, aby wykonać polecenie. Uczcie się w swoim tempie, w krótkich sesjach, przeplatając ze sobą różne ćwiczenia. 

Czy wiesz, że... 
Psy to bardzo mądre zwierzęta i nie trzeba im powtarzać dwa razy. Więc podczas nauki komendę wypowiadaj raz, tak, aby pies nie nauczył się reagowania dopiero za wielokrotnym powtórzeniem.

 

 

 

 

 

Autor: Katarzyna Antczak

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?